Krótki poradnik jak trafić do Nieba

Obchodzimy dzisiaj bardzo ważną uroczystość w kalendarzu kościelnym – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. To szczególny dzień, który ma nam upamiętniać wielkie znaczenie Matki Bożej w życiu Jezusa oraz naszym. Fakt iż Maryja trafiła do Nieba wraz z ciałem i duszą jest dla nas niepodważalnym dogmatem, świadczącym o jej wyjątkowości i randze.

Czystość i cnota Maryi Panny mogą być dla nas niedoścignionym wzorem do naśladowania, jednak Jezus w dzisiejszym fragmencie Ewangelii zwraca naszą uwagę na szczególną jej cechę, która jest gwarantem Nieba dla każdego. Jest to posłuszeństwo Bogu Ojcu i Jego świętej woli zawartej w Słowie.

Gdy Jezus mówił do tłumów, jakaś kobieta z tłumu głośno zawołała do Niego: «Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś». Lecz On rzekł: «Owszem, ale również błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je».

Ewangelia wg Św. Łukasza

To bardzo istotna wskazówka, a zarazem najkrótszy poradnik bycia Dzieckiem Bożym. Choć jest to bardzo krótkie zdanie, to zawiera ono ogrom treści i uświadamia nam prostotę naszej ziemskiej misji. Nie jest to oczywiście łatwe zadanie i czekać na nas będą różne trudności, jednak każdą radę i odpowiedź na nurtujące nas pytania znajdziemy w Słowie.

Dzięki wierności i posłuszeństwu woli Boga Najwyższego mamy możliwość bycia błogosławionymi, tak samo jak błogosławiona jest Najświętsza Maryja Panna, co potwierdza nam dzisiaj sam Jezus Chrystus. Zaufajmy mu nie tylko w ten szczególny dzień, ale na całe życie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑