Pokój potrzebny natychmiast

Nie potrafię sobie wyobrazić pełni ogromu tragedii i cierpienia naszych sąsiadów, Ukraińców. To co się wydarzyło jest niesprawiedliwe, okrutne i musi jak najszybciej się zakończyć.

Do środy większość z nas zapewne nie sądziła, że to naprawdę się wydarzy i przyjmie taką skalę. To wstrząs dla nas wszystkich, ponieważ bezpieczeństwo i pokój na Ukrainie to także bezpieczeństwo i pokój w Polsce.

W historii różne były okresy dla naszych narodów, jednak teraz wyjątkowo czuć powinniśmy więź z Ukraińcami, którzy stali się ofiarami bezsensownej agresji.

Nie chcę debatować o polityce i wojsku – od tego są specjaliści. Nie jestem też w stanie zapewnić silnego materialnego wsparcia, choć mogę dać ile mam, żeby tylko komuś pomóc. Jestem natomiast w stanie głośno i jednoznacznie poprzeć Ukrainę, ponieważ jej intencje są czyste, a to co się wydarzyło, jest dla niej ogromną tragedią i niesprawiedliwością.

Będę modlił się o pokój i szybkie wycofanie Rosjan z działań wojennych, aby dyplomacja rychło zakończyła tę napaść i niewinni ludzie nie musieli płacić życiem za wolność. Bracia Ukraińcy i siostry Ukrainki – nie poddawajcie się! Jesteśmy duchem z Wami! Wasz pokój to i nasz pokój.

2 myśli w temacie “Pokój potrzebny natychmiast

 1. Kontakty homoseksualne zostały zalegalizowane na Ukrainie w 1991 roku. „Jeśli chodzi o aborcję na Ukrainie to zabieg jest całkowicie legalny i może być wykonany niezależnie od sytuacji po suwerennej decyzji osób zainteresowanych.”

  Ukraina może nie jest bardziej winna od innych krajów. Ale na pewno NIE JEST niewinna i to nie tak, że nie zasługuje na karę. Woja to również narzędzie Bożej kary. Nie możemy nagle udawać, że cały świat był w porządku, a teraz pojawił się nagle jakiś wariat Putin i wprowadza zamieszanie. Przeciwnie, świat pełen jest szaleństwa i bezbożność wciąż w nim narasta. Czy w takiej sytuacji słuszne jest oburzanie się z powodu kary, którą Bóg zsyła na ziemię?

  „…Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie” – Łk 13,1-9
  „Zapłonął zatem gniew Pana przeciwko Izraelowi, wskutek czego oddał On ich w ręce Filistynów i Ammonitów” Sędziów 10, 7.

  Polubienie

  1. Dokładnie tak uważam – świat był w porządku, nieidealny – po prostu w porządku. I dokładnie tak się stało, że niespełna rozumu przywódca dla swoich chorych idei, miotany paranojami z martwego ustroju, decyduje się na atak. Niezbadane są wyroki Boga, ale robienie z Putina narzędzia do walki z homoseksualizmem i aborcją to przesada jeszcze większa niż zarzucone mi idealizowanie Ukrainy. Karę zostawmy Panu Bogu, nie usprawiedliwiajmy przy jej użyciu grzechu, jakim jest złamanie piątego przykazania.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s