Tylko dwa zdania

Fascynujący jest święty Paweł Apostoł wraz ze swoją gorliwością i pracowitością. Dzisiejsze drugie czytanie dobitnie uświadamia mnie w tym, jak wiele ten święty chciał nam przekazać pod względem merytorycznym na temat Wiary i Chrystusa.

Duch Święty przyświecający swą mądrością Pawłowi sprawił, że udało się zawrzeć większość Prawd naszej Wiary w zaledwie… Dwóch zdaniach! Ale jakże bogate w treść są to zdania – to prawdziwa pigułka faktów, którą możemy nosić ze sobą wszędzie i przekazywać innym.

Niesamowite są listy świętego Pawła, ponieważ przekazują tak wiele w zaskakująco lekkiej formie. W takich pozornie nieistotnych szczegółach ujawnia się niezwykłe działanie Boga, nie zwracamy przecież codziennie uwagi na formę i staramy się koncentrować na treści Słowa.

Ileż trudu musiałby zadać sobie człowiek, aby samodzielnie dojść do takiego poziomu… Bez wątpienia przejawia się tutaj działanie Ducha, potwierdzające, że jest to Słowo natchnione, Słowo prawdy. Tym bardziej powinniśmy podejść poważnie do jego analizy i wdrożenia w naszym życiu.

Ukazała się łaska Boga, która niesie zbawienie wszystkim ludziom i poucza nas, abyśmy wyrzekłszy się bezbożności i żądz światowych, rozumnie i sprawiedliwie, i pobożnie żyli na tym świecie, oczekując błogosławionej nadziei i objawienia się chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa, który wydał samego siebie za nas, aby odkupić nas od wszelkiej nieprawości i oczyścić lud wybrany sobie na własność, gorliwy w spełnianiu dobrych uczynków.
Gdy ukazała się dobroć i miłość Zbawiciela naszego, Boga, do ludzi, nie ze względu na sprawiedliwe uczynki, jakie spełniliśmy, lecz z miłosierdzia swego zbawił nas przez obmycie odradzające i odnawiające w Duchu Świętym, którego wylał na nas obficie przez Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego, abyśmy usprawiedliwieni Jego łaską, stali się w nadziei dziedzicami życia wiecznego.

Ty 2, 11-14; 3, 4-7

Forma Pisma Świętego jest niesamowita i warto zachwycać się nią każdego dnia, ponieważ także na tej płaszczyźnie może nas wiele nauczyć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑