Książę Pokoju

Przyszedł czas zdania sprawy z jakości naszego Adwentu, albowiem Bóg nasz przyszedł do nas pod postacią małego dziecka. Tak mały i bezbronny daje nam do myślenia na temat wielu ludzi, którzy jak i On, nie doznali wygód i przyszło im dorastać w trudnych okolicznościach.

Niech ten czas Narodzenia Pańskiego będzie dla nas okresem refleksji na temat dóbr, które otrzymaliśmy od Najwyższego. Jak możemy je wykorzystać, aby było to miłe Bogu i bliźniemu?

Niech nasze rodzinne spotkania będą dla nas w tym roku jeszcze bardziej wyjątkowe, ponieważ rodzina to ogromny Boży dar, za który powinniśmy być wdzięczni każdego dnia. Niech wigilijne potrawy uświadomią nam to, jak wielka jest opatrzność Pana i jak bezgraniczna Jego dobroć i miłość wobec nas. Bądźmy wdzięczni!

A dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą być teraz z bliskimi i czują osamotnienie – bądźcie wytrwali i nie traćcie nadziei. Bóg obdarowuje nas w pełni i zawsze we właściwym czasie, dlatego miejcie w sercu wiarę i nadzieję, a upragniona miłość przyjdzie wraz z Bogiem, który potrzebuje tylko Waszej zgody.

Niech pokój i dobro zagoszczą w naszych sercach i będą najpiękniejszą ozdobą tych Świąt.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑