Misja: Kościół

Kościół to nie budowla z drewna, cegły lub kamienia, a żywa i silna wspólnota ludzi, których energia do działania pochodzi od samego Boga. To On w cudowny sposób uzdalnia nas do wspólnej pracy i obdarza wszystkim, co jest nam niezbędne na tej drodze.

Cel to poczucie jedności, bowiem cały nasz duchowy i materialny wkład to nie danina na garstkę uprzywilejowanych, ale właśnie praca na coś wspólnego – coś w czym uczestniczymy. Zatem Kościół to tak naprawdę my – wszyscy wierni tego świata, wypatrujący z miłością Jezusa, który tak hojnie obdarowuje nas każdego dnia.

Jedni mają w posiadaniu setki, tysiące lub miliony złotych, a inni mają jedynie złotówkę – w materialnym rozumieniu nie ma w doczesnym życiu równości. Czy jednak oznacza to, że nie ma tutaj sprawiedliwości?

Nic bardziej mylnego! Każdy z nas od Boga dostaje swoją indywidualną misję do wypełnienia, której finałem jest zbawienie duszy i życie wieczne. Aby wypełnić to unikatowe zadanie dostaliśmy od naszego dobrego Pana wszystko co jest nam potrzebne – nie mniej, nie więcej.

Nie wszyscy rzecz jasna dobrze pożytkują te dary i marnotrawią majątki na sprawy przyziemne, które nie przyniosą wiecznych owoców i nie pomogą we wzrastaniu wspólnoty – powinniśmy nieustannie otaczać ich modlitwą, aby wzywali Ducha Świętego o mądrość w działaniu.

To właśnie Duch Święty jako sprawca naszego działania uzdalnia nas do świadomego i mądrego dysponowania materialnymi dobrami, jako środkami do spełniania Bożych celów.

Jeżeli ubogi odda z miłością i szczerością serca swoją jedyną złotówkę, wówczas Bóg obdarzy go takim bogactwem łask, jakich nawet nie jest w stanie sobie wyobrazić, a materialny dar zwielokrotni do tego stopnia, że nikomu nie zabraknie.

W ten szczególny misyjny czas Pan Jezus przychodzi do nas ze Słowem, które obudzić ma w nas myśl, że wszystko to co posiadamy jest wystarczające, aby móc się dzielić z innymi. Pomyślmy więc zatem czy nie jest to może dobry dzień, aby wesprzeć jakiś szczytny misyjny cel – jest ich naprawdę wiele i wykazując nawet odrobinę inicjatywy, możemy zdziałać wielkie i dobre rzeczy.

Kościół to my, zatem wspierajmy się we wzajemnym wzrastaniu, a Pan obdarzy nas wielkimi łaskami.

Jedna myśl na temat “Misja: Kościół

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑