Wakacje od Boga

Pan Jezus doskonale rozumie, że trudy naszych codziennych obowiązków mogą nas przytłaczać i potrzebujemy odpoczynku od wysiłków i rutyny. Nie ma nic złego w odczuwaniu zmęczenia z wypełnianych zadań, a jak dowiadujemy się w dzisiejszej Ewangelii – chwila wytchnienia od zgiełku, hałasu i pracy jest potrzebna każdemu.

«Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.

Ewangelia wg św. Marka

Bez względu jednak na miejsce i formę wypoczynku musimy jednak pamiętać o tym kim jesteśmy i jaki jest nasz udział w Kościele. Być chrześcijaninem to nie tylko uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, przyjmować sakramenty i czytać Pismo.

Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

Ewangelia wg św. Marka

Być chrześcijaninem to przede wszystkim trwać w miłości Boga, którą dzielić się powinniśmy z innymi. Całe nasze życie – czy to praca, czy odpoczynek – powinny być kalką dobroci, miłosierdzia i odpowiedzialności za wspólnotę, której nauczył nas sam Chrystus.

Wakacyjny wypoczynek to czas dany nam od Boga, zatem również tam powinniśmy być chrześcijanami – poprzez swoją postawę, dobroć, pomoc i czułość na potrzeby innych ludzi.

Dobry pasterz nie porzuca swojego Kościoła, nawet gdy akurat potrzebuje odpoczynku, zatem uczmy się od niego postawy odpowiedzialności za wspólnotę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑