Odwagi

Dzisiaj Pan Jezus przychodzi do nas z wyjątkowym Słowem. Jego moc rozlewa się w naszych sercach i umysłach, przez co odchodzą wszelkie obawy związane z naszą rolą w społeczeństwie. Jest to szczególne zadanie, ponieważ polega na przekazywaniu innym woli i obietnicy naszego Ojca.

Uczeń nie przewyższa nauczyciela ani sługa swego pana. Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa – jak jego pan. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, to o ileż bardziej nazwą tak jego domowników.

Ewangelia wg św. Mateusza

Czy w Twoim sercu kiedykolwiek pojawiła się obawa, że jawne przyznanie się do wiary w Jezusa Chrystusa może zderzyć Cię z odrzuceniem i drwinami? Czy lęk przed zranieniem ze strony innych ludzi powstrzymał Cię przed głoszeniem Ewangelii poprzez Słowo i cały Twój styl życia? Czy w Twojej opinii postawa chrześcijanina jest w dzisiejszych czasach niemodna?

Nie bójcie się więc ich! Nie ma bowiem nic skrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie w świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach. Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.

Ewangelia wg św. Mateusza

Pan Jezus doskonale rozumie, że tego typu obawy mogą rodzić się w naszych sercach i nie potępia ich, ale jasno wskazuje nam ścieżkę, którą mamy podążyć. Nie obiecuje, że unikniemy na niej problemów i w łatwy sposób dotrzemy do szczęśliwego końca, tylko lojalnie informuje, że nie będzie to łatwa i przyjemna droga.

Prawdziwie kochający Ojciec nigdy nie oszukałby swojego umiłowanego dziecka, którym jesteś właśnie Ty, stąd otwarcie mówi w jaki sposób powinniśmy postępować z Jego Słowem oraz o konsekwencjach, które nam grożą jeżeli tego nie uczynimy. On bardzo chce jedności z Tobą – naprawdę na niczym innym nie zależy Mu tak bardzo, jak na zbawieniu dusz wszystkich ludzi.

Do każdego więc, kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.

Ewangelia wg św. Mateusza

Abyśmy mogli oglądać Go twarzą w twarz już na zawsze, wystarczy tylko podjąć ten jeden niewielki jak na skalę Wieczności krok – odważnie przyznać się do Niego przed światem. Szczera i otwarta wiara ubogaca nas wewnętrznym pokojem i motywuje innych ludzi, aby naszym przykładem zbliżyli się do Boga.

Pamiętajmy, że to nie my przemawiamy, tylko On – zaufajmy mu więc w pełni i nie bójmy się otwarcie głosić Ewangelii całemu światu. Odwagi!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s