W ukryciu

Wiara na pokaz to ślepa wiara, bo daje korzyść już w trakcie ziemskiego życia. Pochwały, uznanie i podziw w oczach innych może i są budujące, jednak nie przynoszą żadnej korzyści w skali wieczności.

Jezus uczy nas, że Bóg Ojciec widzi i wie wszystko, a swoją szczególną uwagę przykuwa do naszych czynów, które umykają oczom ludzi. Na tej płaszczyźnie każdy ukryty przejaw dobra jest Mu miły i na pewno będzie doceniony.

Podziękuj dzisiaj Bogu za dary Ducha Świętego, dzięki którym zauważasz problemy innych ludzi, oraz dzięki którym masz dość siły, aby je rozwiązywać – zwłaszcza wtedy, gdy nikt tego nie widzi. Z radością podejdź do tegorocznego Wielkiego Postu, a nie ze smutkiem – w końcu jest to czas przemiany na lepsze, a nie umartwiania. Podziel się tą radością z innymi i nie zatrzymuj tego Świętego Daru tylko dla siebie.

Jeżeli jednak przeżywasz teraz trudny okres, a Twoja wiara ostatnio usycha – nie załamuj się! Pamiętaj, że Pan Bóg jest w ukryciu – działa po cichu i delikatnie, ale niestrudzenie i cierpliwie. Nie odsuwaj swoich myśli od Niego, nie bój się z nim rozmawiać – szczególnie o swoich troskach. On, choć w ukryciu, jest przy Tobie cały czas i wie wszystko. Zaufaj Mu, wszystko będzie dobrze.

2 myśli na temat “W ukryciu

Dodaj własny

 1. Słusznie piszesz. Nikt nie powie tego lepiej niż wyraził to sam Jezus, warto go więc jeszcze zacytować:

  Ewangelia Mateusza 6, 1-18:

  „Strzeżcie się , żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.
  Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą , jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

  Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. (…)

  Post Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam: już odebrali swoją nagrodę. Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.”

  Jak w kontekście tych słów patrzeć na „Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy”, która „trąbi przed sobą” gdy daje jałmużnę? Podobnie: czy też i dzisiaj nie ma ludzi którzy modlą się żeby się ludziom pokazać?

  Łaska Pana naszego Jezusa Chrystusa z Tobą. Bądź zdrów.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑