Nie rozumiem Boga

Nie rozumiem Boga.

To nic złego – Pan ogarnia swoją mądrością każdą istotę na tym świecie i dla każdego z nas ma tej najlepszy, doskonały plan. Jego nieograniczona opatrzność towarzyszy mi w każdej sekundzie mojego życia – a zwłaszcza wtedy, gdy smutek i codzienne zmartwienia uniemożliwiają mi odczuwanie Jego bliskości.

Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają Ciebie». Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką».

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Co miał na myśli Jezus, mówiąc te słowa? Czy jego Matka i najbliżsi uczniowie mogli czuć się urażeni? Niewątpliwie dla bliskiego otoczenia Chrystusa taka sytuacja mogła okazać się bolesna, bowiem zostali zrównani z resztą tłumu, który co dopiero przyszedł słuchać Jego nauk. Nie znamy z Ewangelii myśli, które ogarniały Maryję, jednak wiele możemy nauczyć się z Jej reakcji… A raczej jej braku.

Pokora. To najcenniejsza lekcja płynąca z tego fragmentu Ewangelii według Świętego Marka. Wiele Bożych prawd i planów jest poza naszym ludzkim zrozumieniem. Grzech i nasze słabości skutecznie uniemożliwiają nam poznanie pełni Bożej dobroci, którą nieustannie jesteśmy obdarowywani. Nie rozumiemy Boga.

Pokorne przyjęcie Bożego Słowa i wdrożenie go w życie to najlepsza droga do poznania prawdziwej miłości i dzielenia się nią z innymi – „Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑